START    >   AKTUALNOŚCI

Wyjazd klas piątych na narty

date_range 2020.02.21
Zasięg:   import_contacts  148

„Jak jest zima, to musi być zimno”- tak brzmi jeden z najsłynniejszych cytatów z kultowego filmu Barei pt. „Miś”. Niestety,  zima w tym roku zawiodła na całej linii. Mieszkańcy północnego Podkarpacia właściwie nie widzieli śniegu ani przez jeden dzień, dlatego w poszukiwaniu śladów tej przepięknej pory roku uczniowie klas piątych 17 lutego udali się  do Ośrodka Narciarskiego Kiczera Ski w Puławach Górnych koło Rymanowa, by oddać się białemu szaleństwu.

Po pokonaniu trzygodzinnego dystansu wypakowaliśmy swe ekwipunki u podnóża stoku. Następnie mogliśmy własnymi rękami dotknąć śniegu, ulepić gałkę, rzucić nią w tego i owego. W międzyczasie uczniowie nieposiadający własnych nart musieli ustawić się w kolejce do wypożyczalni. Dla każdego przyszłego mistrza sportów zimowych znalazły się  narty,  buty, kijki. Zostaliśmy podzieleni na grupy związane z różnym stopniem zawansowania. Początkujący dostali miłych instruktorów, zaawansowani udali się pod opieką wychowawców na wyższy stok. Tam do naszej dyspozycji były dwa wyciągi: orczykowy i krzesełkowy. Chętnych nie brakło do obu.

Godziny mijały niepostrzeżenie, słoneczko świeciło, a młodzi narciarze nie przestawali się cieszyć z wycieczki. Pokrzepieni poczęstunkiem w postaci ogromnej zapiekanki z pieczarkami oraz cieplutką herbatką, znów ruszyliśmy na trasy. Początkującym zaczęło iść całkiem nieźle, ale czas odjazdu już nastał nieodwołanie i musieliśmy udać się w drogę powrotną. Pełni wrażeń, nieco poobijani, troszkę zmęczeni powróciliśmy do Niska z nadzieją, że w następnym roku znów tam pojedziemy.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za opiekę nad nami.

Przeglądaj inne teksty

2020.03.24
"Uczymy zdalnie...."
2020.03.12